Új szakmai kapcsolatok a tehetséggondozás szolgálatában
2026. május 22-én Budapesten tartotta soros tanácskozását a vármegyei pedagógiai szakszolgálatok tehetségkoordinátorait és tehetséggondozó szakembereit összefogó Tehetséggondozó Országos Munkaközösség (TOM). A munkaközösség fontos szakmai fórumot biztosít az ország különböző területein dolgozó szakemberek számára a tapasztalatcserére, a jó gyakorlatok megosztására és az együttműködések erősítésére.
A rendezvényre meghívást kapott a Magyar Tehetséggondozó Társaság is. Az elmúlt évtized szakmai törekvéseit áttekintve egyértelművé vált, hogy a TOM és az MTT céljai és szakmai értékei szorosan kapcsolódnak egymáshoz. Mindkét szervezet kiemelt feladatának tekinti a tehetségek felismerését, támogatását, a szakmai tudásmegosztást, valamint a tehetséggondozás szereplői közötti együttműködések erősítését.
A délelőtti program során nyílt és konstruktív szakmai párbeszéd bontakozott ki a résztvevők között. Az előadások és az eszmecserék nemcsak a kölcsönös megismerést segítették elő, hanem új, jövőbe mutató szakmai kapcsolatok kialakulását is ösztönözték a két szervezet között.
A Magyar Tehetséggondozó Társaságot Farkas György alelnök, Császár István szekcióvezető és Turi Katalin elnök képviselte. Turi Katalin rövid előadásában bemutatta a Társaság céljait, tevékenységét, valamint azokat a lehetőségeket, amelyek a pedagógiai szakszolgálatok tehetséggondozó munkájához kapcsolódva támogathatják a szakmai együttműködést és a tehetségek fejlődését.
A találkozó lehetőséget teremtett arra, hogy a résztvevők feltérképezzék a jövőbeni együttműködés lehetséges területeit, különösen a szakmai programok, konferenciák, műhelymunkák és a tehetséggondozást támogató hálózatépítés vonatkozásában.A tanácskozás nemcsak a szakmai tapasztalatok megosztásának adott teret, hanem új együttműködési lehetőségeket is megnyitott, amelyek hosszú távon hozzájárulhatnak a hazai tehetséggondozás eredményességének további erősítéséhez.












