Category: Konferenciák meghívói

Tudásmegosztás a tehetséggondozásban

Szekciófelhívás a Magyar Tehetséggondozó Társaság Országos Konferenciájára

A Magyar Tehetséggondozó Társaság 2026. szeptember 18–19-én rendezi meg 36. Országos Konferenciáját Győrben, a Széchenyi István Egyetem közreműködésével.

A konferencia első napján a tehetséggondozás hazai kiemelkedő szakemberei, valamint a házigazda intézmény képviselői osztják meg gondolataikat a résztvevőkkel.

A konferencia második napján (szeptember 19-én délelőtt) szekcióműhelyekben szeretnénk lehetőséget biztosítani intézményeknek tehetséggondozó programjaik, jó gyakorlataik bemutatására.

Arra kérjük Önöket, hogy mutassák be saját tehetséggondozó jó gyakorlatukat szakmai közönség előtt is.

(tovább…)

A MTT 35. Országos Konferenciájának meghívója és további dokumentumai

Tisztelt MTT-Tagtársak és Érdeklődő Szakemberek !

Tisztelettel hívom a Magyar Tehetséggondozó Társaság tagjait és más érdeklődő tehetséggondozó szakembereket a MTT  hagyományos Országos Konferenciájára.  Rendezvényünknek ezúttal Nyíregyháza ad otthont. A fő szervező, a tagtársunk, Demarcsek Zsuzsa által vezetett Vásárhelyi László Református Alapfokú Művészeti Iskola, szervezői még a Nyíregyházi Egyetem és aNyíregyháza-Városi Református Egyházközség.  A mellékelt meghívóban olvasható a konferencia rendkívül nívós és tartalmas programja.  Az előbb említett Szervezőknek ezúton is köszönjük Társaságunk nevében a körültekintő, alapos és gondos szervezést! 

Bízunk benne, hogy minél több szakember kollégával találkozunk Nyíregyházán és ismét két tartalmas és felejthetetlen napot tölthetünk együtt. 

A szeptember 19-20-i személyes találkozás reményében, tisztelettel és üdvözlettel: Turi Katalin alelnök

MEGHÍVÓ

Szekciók tervezett programjai

Jelentkezési lap

Technikai információk

MEGHÍVÓ és tájékoztatás a MTT 34. Országos Konferenciájáról

Tisztelt MTT-Tagtársak és Érdeklődő Szakemberek !

Tisztelettel hívom a Magyar Tehetséggondozó Társaság tagjait és más érdeklődő szakembereket a MTT megalakulásának  35. évfordulója alkalmából Pécsett rendezendő Országos Konferenciára. A mellékelt meghívóban található gazdag és sokszínű program bizonyítja, hogy a konferencia fő szervezője, Turi Katalin Alelnökünk és Csapata nagy körültekintéssel végezte az előkészületeket az ünnepi program sikeres megszervezésére, s minden bizonnyal az alkalommal teljes összhangban levő, emelkedett hangulatú rendezvényen lesz módunk részt venni. Az előbb említett Szervezőknek ezúton is köszönöm körültekintő, lelkiismeretes, szerteágazó, minden fontos szempontra kiterjedő munkájukat az egész MTT nevében.

Remélem,  hogy jelentős számú érdeklődő szakember  részt tud venni a Jubileumi Konferencián!

 A szeptember 20-21-i  pécsi személyes találkozás reményében, tisztelettel és üdvözlettel,
                                                                                                                            
                                                                                                                                                              Dr. Balogh László
                                                                                                                                                                    MTT-elnök

  1. A Konferencia Meghívója és programja
  2. Jelentkezési lap. (visszaküldendő 2021. szeptember 10-ig.)
  3. Technikai tájékoztató

A MELLÉKLETEK RÁKATTINTÁSSAL ÉRHETŐK EL!

Elkészült a szekcióülések programja, itt érhető el a 11 tanácskozás részletes programja.

MEGHÍVÓK  a Curie Alapítvány,  a MTT Kémiai és Környezetvédelmi Szekciója és a Kémiai és Környezetvédelmi Tanács konferenciájára és versenyeire

a) Szakmai Konferencia Szolnokon, 2024. április 26-án (a program ITT érhető el)

b) Curie Matematikai Emlékverseny Országos Döntője Szolnokon, 2024. április 20-án  (a program ITT érhető el)

c) Curie Környezetvédelmi Emlékverseny Országos Döntője Szolnokon, 2024. április 27-án   (a program ITT érhető el)

Meghívó

A Magyar Tehetséggondozó Társaság, a Szolnoki Tankerületi Központ, a Jász-Nagykun-Szolnok Tehetségsegítő Tanács és a Szegő Gábor Általános Iskola Czeizel Endre Emlékkonferenciát szervez „Középpontban a tehetség” címmel.
A rendezvény időpontja: 2023. augusztus 28. (hétfő), 09:00 óra
A rendezvény helyszíne: Vármegyeháza (5000 Szolnok, Kossuth Lajos út 2.)

A konferencia programja:
8:30 – 9:00
Regisztráció és welcome catering
9:00 – 9:10
A konferenciát megnyitja Dr. Kállai Mária országgyűlési képviselő,
a Jász-Nagykun-Szolnok Tehetségsegítő Tanács elnöke
9:10 – 9:20
Köszöntőt mond Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke
9:20 – 9:40
A tehetséggondozás új irányai Magyarországon
Előadó: Nagy-Vargha Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium
fiatalokért felelős helyettes államtitkára
9:40 – 10:15
Czeizel professzor szerepe a tehetséggondozás fejlesztésében
Előadó: Prof. Dr. Balogh László, a Magyar Tehetséggondozó Társaság elnöke
10:15 – 10:50
Tehetség / Talentum – Gondolatok Prof. Dr. Czeizel Endre könyve kapcsán
Előadó: Dr. Mező Ferenc egyetemi docens, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, a Kocka Kör Tehetséggondozó Kulturális Egyesület elnöke
10:50 – 11:10
Szünet
11:10 – 11:45
A sporttehetség pszichológiája
Előadók: Dr. Nótin Ágnes pszichológus, Bíró Zsolt sportszakpszichológus
11:45- 12:20
A művészeti területeken kiemelkedő képességek korai felismerése és fejlesztése a Czeizel-féle kreatológiai szemlélet aspektusából
Előadó: Dr. Mező Katalin oktató, Debreceni Egyetem, K+F Stúdió, K+T ügyvezetője
12:20 – 13:10
Szendvicsebéd
13:10 – 13:45
Czeizel Endre és a matematikusok
Előadó: Dr. Kosztolányi József egyetemi docens, Szegedi Tudomány-egyetem, a Bolyai János Matematikai Társulat Oktatási Szakosztály elnöke
13:45 – 14:20
Petőfi kettős tehetsége
Előadó: Dr. Reisinger János irodalomtörténész
14:20 – 15:00
Összegzés, zárás